MYCIE ZEWNĘTRZNE „na dwa wiadra”

Pięcioetapowe mycie auta metodą „Na dwa wiadra” jest najskuteczniejszym i jednocześnie najbezpieczniejszym sposobem zadbania o czystość auta z zewnątrz. Metoda ta nie tylko pozwala kontrolować zużycie środków chemicznych ale także jest w pełni bezpieczna dla lakieru. Każdy z etapów mycia jest realizowany starannie i precyzyjnie. Nie zapominamy o domyciu wnęk drzwi, wlewu paliwa, doczyszczeniu felg oraz nadkoli auta.

 

  1. Mycie wstępne

Pierwsza faza mycia polega na dokładnym pokryciu całego auta pianą aktywną, która ma za zadanie oderwać brud od powierzchni auta. Kolejnym krokiem jest doczyszczenie felg i opon przy użyciu dedykowanych środków. Następnie całe auto jest spłukiwane wodą pod dużym ciśnieniem, co pozwala usunąć zabrudzenia takie jak piach, błoto oraz inne zanieczyszczenia, które mogłyby zaszkodzić lakierowi w kolejnym etapie mycia pojazdu.

 

  1. Mycie zasadnicze

Po wstępnym umyciu auta następuje etap mycia zasadniczego metodą „na dwa wiadra”, przy użyciu szamponu o neutralnym pH oraz rękawic bezpiecznych dla powierzchni auta. W międzyczasie precyzyjnie doczyszczane są wnęki drzwi, wnęka pokrywy bagażnika oraz wlew paliwa. Następnie auto jest ponownie spłukiwane wodą pod dużym ciśnieniem, tak aby z jego powierzchni oraz trudno dostępnych miejsc został usunięty szampon wraz z pozostałymi jeszcze zabrudzeniami. Po tych działaniach auto jest już kompleksowo umyte i przygotowane do osuszenia.

 

  1. Osuszanie

Czyste auto jest w tym etapie osuszane za pomocą dedykowanych do tego, miękkich ręczników z bawełny. Są one bezpieczne dla powłoki lakierniczej i w żaden sposób jej nie rysują. Po dokładnym osuszeniu karoserii auta, szyb, lusterek oraz wnęk auto jest gotowe do wykończenia.

 

  1. Quick detailer (opcja)

Klient do usługi mycia może dokupić opcjonalnie usługę nakładania tzw. Quick detailera. Produkt ten jest woskiem syntetycznym w płynie, którego działanie polega na nabłyszczeniu powłoki lakierniczej auta oraz nadaniu jej gładkości. Bardzo ważnym aspektem jest również poprawienie przez wosk odpychania wody przez lakier, co objawia się tzw. "kropelkowaniem".

 

  1. Wykańczanie auta

Końcowy etap wykańczania auta to mycie szyb i lusterek z zewnątrz auta, usuwanie wody pozostałej w krawędziach pomiędzy elementami auta oraz czernienie opon. Po tym szeregu działań auto jest kompleksowo umyte, suche i gotowe do odbioru przez klienta.